II Bieg Piastowski Kruszwica - Inowrocław

22 maj 2009

Blisko trzystu zawodników stanęło na starcie do II Biegu Piastowskiego w Kruszwicy. Ponad 21 km trasa wiodła przez Szarlej, Łojewo, Sikorowo, Park Solankowy. Jako pierwszy na mecie, po pokonaniu ponad 20-kilometrowej trasy spod Mysiej Wieży w Kruszwicy na stadion miejski w Inowrocławiu pojawił się Ukrainiec Yuriy Hychun, który pokonał tę trasę w zaledwie godzinę, 6 minut i 20 sekund. Drugi był Iveruk Mykhayla z Ukrainy, a na trzeci Tymaszow Władimir również z Ukrainy. Z kobiet najlepsza okazała się Olena Burłowska z Ukrainy, drugie miejsce zajęła Małgorzata Sobańska-Korfantowa, a jako trzecia przybiegła kolejna Ukrainka Olga Kalendarova. Wśród uczestników biegu można było dostrzec popularnego aktora i satyryka Jacka Fedorowicza, który mimo sędziwego wieku wykazał się świetną formą przebiegając trasę w godzinę i 54 minuty.

Zanim zawodnicy przystąpili do rywalizacji w biegu głównym na dystansie ponad 21 km, wokół Mysiej Wieży przeprowadzono zawody dla uczniów kruszwickich szkół podstawowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii oprócz zdobycia cennych nagród mieli okazję uścisnąć dłoń i odebrać medal z rąk olimpijczyków Edmunda Borowskiego i Marcina Urbasia.