XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich

30 lip 2009

Z dwoma medalami wrócili z XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich lekkoatleci toruńskiego MKL-u.

Na podium stanęły dwie sztafety w biegach na 4x100 m.

Złoto wywalczyły kobiety (47.94) w składzie Anna Błaszkowska (trenowana w klubie przez Mariana Gęsickiego), Monika Piechowska, Paulina Zdrojewska i Zuzanna Kalinowska (podopieczne Gabriela i Bogumiła Mańkowskich).

Z kolei na drugim stopniu podium stanęli mężczyźni (43.61) w składzie: Michał Hulisz (Jacek Butkiewicz), Filip Drozdowski, Michał Wierzbowski i Patryk Blumkowski (Marian Gęsicki). Do zwycięzców stracili 0.41 s.

Torunianie mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia medalu. Niestety, zajmowali miejsca tuż za podium.

Czwarty w biegu na 400 m ppł był bowiem Michał Wierzbowski (54.39).

W biegu na 110 m ppł wystartowało dwóch zawodników MKL-u. W finale A czwarte miejsce zajął Michał Hulisz (14.85), a piąte Filip Drozdowski (14.96). Hulisz w biegu eliminacyjnym pobił własny rekord życiowy (14.79). Z kolei piąte miejsce w finale A biegu na 100 m zajęła Zuzanna Kalinowska (12.39).

Siódme miejsce (3:30.31) zajęła sztafeta mężczyzn 4x400 m (M. Hulisz, M. Wierzbowski, M. Przystalski, P. Blumkowski). Tu można jednak mówić o sporym pechu, bowiem torunianom w osiągnięciu lepszego wyniku przeszkodzili rywale, uczestniczący w kraksie.

Ósme miejsce w finale A biegu na 100 m ppł. zajęła Paulina Zdrojewska (14.87), zaś pierwsza w finale B biegu na 400 m była Anna Błaszkowska (58.24).

Łącznie toruńska ekipa wywalczyła 47 punktów do klasyfikacji współzawodnictwa sportu młodzieżowego. Dało to bardzo wysokie dziesiąte miejsce (drugie w województwie za Zawiszą Bydgoszcz) na 218 klubów rywalizujących w OOM. Do ósmej ekipy Orkanu Poznań MKL-owi zabrakło zaledwie 0,7 punkta.