Już 28 czerwca, dzień po starcie, załoga połączyła się z naukową stacją orbitalną Salut 6 – Sojuz 29, gdzie wykonano program badawczy. Lot trwał 8 dni, w czasie których dokonano 126 okrążeń Ziemi oraz ustanowiono kilka rekordów Polski, zatwierdzonych przez Międzynarodową Federację Lotniczą.
Radziecko-polska załoga Sojuz 30 powróciła na ziemię po ośmiu dniach wyprawy. Lądowanie nastąpiło 5 lipca 1978 na stepach Kazachstanu.
Świadkiem lądowania był specjalny wysłannik Polskiego Radia dziennikarz Sławomir Szof.
Oto jest godzina 19.30 czasu miejscowego, 16.30 czasu moskiewskiego, pojawia się lądownik i maleńki punkcik wyłania się zza chmur. Nagle rozpryskuje się za nim czasza spadochronu. Wolniutko, wolniutko, coraz bliżej ziemi kazachstańskiej, kosmonauci wracają szczęśliwie z międzygwiezdnych przestrzeni
6 lipca po przybyciu do Moskwy, i przywitaniu się w gwiezdnym miasteczku z rodzinami i kolegami, Piotr Klimuk i Mirosław Hermaszewski udali się na Kreml, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia im wysokich odznaczeń radzieckich.Polak otrzymał tytuł Bohatera Związku Radzieckiego, Order Lenina oraz medal Złotej Gwiazdy.
Na wniosek Biura politycznego KC PZPR Rada Państwa Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w uznaniu wybitnych zasług za odwagę i męstwo oraz wzorowe wykonanie zadania w pierwszym polsko-radzieckim locie kosmicznym na naukowo badawczym zespole orbitalnym Salut 6 nadała Mirorsławowi Hermaszewskiemu Order Krzyża Grunwaldu I klasy.